Video: 10 rad jak zvládnout stres

Video: 10 rad jak zvládnout stres

Jak se vyrovnat se stresovými situacemi? Jak zvládnout stres? I v přiloženém videu vám poradíme několik osvědčených tipů na zvládnutí stresu.

Video najdete na konci článku

Dýcháním proti stresu

Při zvláště stresujících situacích pomáhá správné dýchání. Jednoduše se zkuste na chvíli zastavit a zhluboka se nadechnout. Hluboké dýchání pomáhá okysličovat krev a zlepšuje krevní oběh v končetinách.

Pomoc ve formě správného dýchání zklidní naši mysl a zmírní svalové napětí. Vědci dokázali, že pokud se zaměříme na správné dechová cvičení, dokážete zmírnit stresovou situaci.

Jezte mango

Konzumací manga pomáháme uklidnit stres a mimo jiné je toto ovoce výborným zdrojem vitamínů A, C, betakarotenu, draslíku a vlákniny. Mango však nepomáhá pouze při stresu ale působí preventivně i proti infekcím a nemocem z nachlazení. Také pomáhá oživit barvu pokožky a vlasů. Mango pomáhá i při poruchách zraku a šerosleposti.

Relaxace

Když máte pocit, že vás stres přemáhá, zkuste zapojit svou představivost. Pomyslete si v té chvíli na místo, kde se cítíte dobře. Při odbourávání stresu pomáhají i naše další smysly. Představte si například oblíbenou vůni nebo zvuk. Je dokázáno, že lidem relaxační formy pomáhají zahánět stres.

Relaxace v kombinaci s dechovými cvičeními může přinést doslova zázraky. A není to ani takové náročně.

Vůně citrusů

Zkuste rozkrojit pomeranč a přivonět si k němu. Vůně citrusu pomáhá zvyšovat produkci noradrenalinu, hormonu, který pomáhá našemu tělu zvýšit aktivitu. Zároveň urychluje srdeční tep a také zvyšuje rozklad glykogenu na jednodušší monosacharidy.

Do přírody na procházku

Zkuste si odpovědět na otázku: „Kdy naposledy jsem byl (a) venku déle než hodinu?“ Odpověď mnohé možná překvapí. Výhody čerstvého vzduchu jsou nenahraditelné.

Čtěte: Běh nebo chůze? Co je zdravější?

Žádné počítače, tablety, smartphony a jiné „vymoženosti“ techniky. Jen vy a příroda. Vyzkoušejte to.

Antistresová čokoláda

Kvalitní tmavá čokoláda dokáže zázraky. Dokáže snížit hodnoty kortizolu, tzv. stresového hormonu. Čtěte více o kvalitní tmavé čokoládě ZDE.

Rozcvička

Pokud nemáte čas na procházky a pohyb, zkuste se alespoň rozcvičit a protáhnout svaly strečinkem. Když trávíte například celou pracovní dobu před počítačem, krátký strečink vám určitě pomůže.

Zelený čaj proti stresu

Právě tento druh čaje obsahuje rostlinné antioxidanty polyfenoly. Má prospěšné účinky ve více směrech, podle výzkumů dokonce snižuje riziko několika druhů rakoviny. Zároveň zlepšuje paměť.

Oči si musí taky odpočinout

Dlouhé koukání do monitoru, případně čtení různých písemností naše oči unavuje. Zkuste na pár minut dívat ven oknem. Jednoduše dejte čas svým očím, ať se opět zregenerují.

Jóga – meditace nejlepší lék proti stresu

V posledních letech se iu nás těší tato forma relaxace stále větší oblibě. Na západě je jóga chápána většinou jen jako tělesné cvičení. No není to tak. Jde také o meditaci, pomáhání se zdokonalovat, přemýšlet. Cvičení technik jógy pomáhá při získávání schopnosti neznervózní se a přijímat věci tak jak jsou. Zajímavá forma, která pomáhá při zvládání stresu. Už jste zkusili jógu? Nezapomeňte na dýchání.

Video: 10 rad jak zvládnout stres

Video: 10 rad jak zvládnout stres

3/5 - (2 votes)

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..