Různé tipy a klasifikace prdů aneb prdy a zvuky

„Prd je grg prdelní, jenž pohrdl jít cestou Hrdelní.“
– Motto článku

Prdy (j.č. Prd) jsou druhy zvuků, které vycházejí zadkem (přesněji prdelí). Proto se někdy nazývají také prdeloploze. Vytváří se jemnovibracemi v hrubotenkém střevkě každého živého (ne)tvora, přičemž projde celým zbytkem zažívacího traktu až do konečného konečníku, kde je většinou pořádně nabitý vypuzen z těla ven, za doprovodu zvláštních, někdy až hrozných akustických doprovodů. Prd je podle některých znalců zoufalý pokus přírody naučit prdel zpívat.

Prdmi se zabývá zvláštní vědní disciplína, která se nazývá Vetrologie.

Prdy a jejich charakteristické složky

Samotný prd je tedy tvořen dvěma složkami:

  1. Zvuk, tj akustický doprovod. Mívá různé podoby, od pískání, přes vrzání až po něco, co připomíná vzdychání během procesu známého jako sraní. Zvuků je mnoho, a nikdo neví určit jejich počet, protože se diferencují a jsou dány geneticky (možná). Vědci se ale shodli na tom, že zvuková složka má za úkol varovat, že se děje něco méně obvyklé. Možné je že zvuk prdu je, podobně jako u vlaků, akustickým varováním, že nadějné hovno je v pohybu v úseku některé nepřehledné střevní zatáčky. Vlastníka takového hovna tedy upozorňuje, že se blíží jeho chvíle.
  2. Charakteristický zápach, označovaný také pojmy smrad, „Och Bože“ a podobně. Smrad obsahuje kopec chemických, většinou haluzotvorných látek, které se tvoří ve zmiňovaném střívku (ne)tvora. Vznikají při procesu takzvaného trávení. Je jasné, že kromě toho zápach slouží také k tomu, aby z prdu měli něco i hluší.

Mezi anomálie patří případy, kdy jedna ze složek chybí:
V případě, že zaostává složka č.1, je prd odborně označován jako špion. Okolí prdiča se usmívá, ale tváří se při tom i jemně zhnuseně. Prdič udělá nejlépe když se snaží „splynout s davem“. I on se tváří zhnuseně… takže je prdičem v ilegalitě (nezaměňovat s „v igelitu“).
V případě že absentuje složka druhá, vzniká jistý typ rozčarování z toho, co posluchači očekávají. Navzdory všemu si posluchači vůči iniciátorovi nesmradľavého prdu neodpustí jisté narážky a nezřídka dochází k jevu, který se nazývá „fantomový smrad“. Prdič, který tvoří neefektivní prdy bez smradu, je vlastně pouze určitým druhem falzifikátora, který by měl bez milosti skončit za mřížemi.

Kategorizace prdů

Prd Vzduchem Chlazený, tzv. CleanAir (také Rachtan dunivý) – jde o druh prdu, při kterém se vám zatřesou kalhoty od exploze, která nastala vypuděním stlačeného vzduchu z Anusu, ale při použití Frňáku (testovací přístroj na měření smradľavosti prdu) necítíme nic, čím vlastně přispíváme k vytváření čistého ovzduší.
Prd Sladké Překvapení (také Tišan Zákeřný) – jde o typický prd, při kterém již nastává předtucha toho, že to bude toxická smrt, proto raději opustíte místnost a jdete se ventilovat ven (pokud to stíháte). Po ukončení své potřeby se vrátíte do budovy, sednete si a tehdy se ten zákerák objeví a sladce všechny překvapí.
Prd Admin (také Medzinožka Plazivá) této stránky – jde o druh smradu a prdu, kde chudáček vyprdl takový silný smrad, který je tak odporný, že maže všechno dokola…
Nepřímý prd – smrad můžeme způsobit, i když neprdíme, stačí, že se zpotíme a bakterie, které žerou náš pot, prdí. Kdyby neprdeli, nesmrdeli bychom pak. A ani předtím.

Historie prdu

Prd je tak starou záležitostí, že vědci tvrdí, že zde byl ještě před evolucí. Proto se jeho složky dodnes vyskytují i na místech, které jsou zdánlivě bez života. Prd byl dlouhou dobu držen v úctě. Velmi brzy se přišlo na jeho blahodárnou vlastnost – zažehnout plameny. Kde je oheň je i respekt a proto se ještě dlouhou dobu při střetu dvou jedinců považoval kvalitně vygenerovaný prd za jedinečný pozdrav.
V antice se s prdem spojoval výrok: „Prdím, tedy jsem…“, který později určité skupiny jedinců z kruhů filozofů, kteří zjistili, že prdy mají i silnou spojitost s myšlením (vznikl tak padělek: „Myslím, tedy jsem…“). Prdy byly (a jsou) uznávané i v lékařských kruzích. Někdy se hojně využívali jako anestetikum, ale určité skupiny tuto jeho vlastnost začaly využívat i jako psychotropní látky. I v současnosti vám každý, kdo absolvoval operaci v trávicím traktu (např. Slepého střeva), řekne že ho pravidelně navštěvoval někdo ze zdravotnického personálu a ptal se ho na první úspěšný prd…

Později se prd zaslouženě stal součástí konverzace, ve které se již tehdy vyskytovali spojení:

  • konstatování „je to na prd“, které svědčí o tom, že je významné některé věci identifikovat, zda jsou na prdění vhodné
  • další spojení, „stojí to za prd“, je důkazem toho, že prd byl odjakživa uznávaným platidlem
  • vyjádření „prdím na to“ je zase nostalgickou reminiscencí na časy, kdy prdy sloužily pro značkování teritorií

Prd si stále razí ve společnosti své místo a je pouze otázkou času, kdy si jeho marketingový potenciál převezme nejmenovaná firma a uvede na trh svou první verzi produktu s názvem iPrd.

Význam prdu pro spasení lidstva

Superman a jeho nasledovníci

Spasitelem lidstva byl Superman, jehož oblíbenou fintou bylo uštědřit během letu protivníkovi pravý hák a poslat ho tak do kosmu. Protože platí zákon akce a reakce, musel by opačným směrem odletět i Superman (až takový těžký, že by to nebylo vidět, zase ani on nebyl). Ale neodletěl, protože svou polohu korigoval dobře mířenými prdmi, tzv. poprdkávaním. Podobně využívali prd i Batman, Spiderman a američtí mariňáci.

Breathariáni a prdy

Lidstvo se řítí do záhuby tím, že vyčerpává přírodní zdroje. Jednou z možností jak lidstvo spasit je, že lidový přestanou jíst a začnou žít jen z tzv. prány, čili jen z energie, kterou získají dýcháním. Je zjevné, že ze vzduchu samotného se vyžít nedá.
Pokud je však vzduch obohacený prdmi, situace se zásadně mění. Takový vzduch obsahuje dostatek energie, aby z ní mohla vyžít přinejmenším část lidstva. Ta druhá se pak bude živit luštěninami a tak zásobovat tu první. Pokud uznáváme koncept „perpetua mobile“, mohlo by se uživit i celé lidstvo, v případě, že objem vypuštěných prdů se rovná objemu prdů vdechnutých, co zní jako rozumná hypotéza. Navíc je pravděpodobné, že bychom mohli využívat i prdy jiných živočichů, dokonce i bakterií. Žít z vlastního smradu by už opravdu mohlo být perpetuum mobile.

Prdy zvuky - aneb 8 typů prdů

V zahraničí má kvalitní prd takovou vážnost, že se pro jeho podporu zakládají politické strany.

Typy uživatelů prdu

Zdvořilý – prdne si a řekne pardon
Cynik – prdne si a drze se podívá do očí
Kavalír – nechá dámu prdnut první
Lékárník – prdne a přivoní
Nepřítel – Kdo neprdí s námi, prdí proti nám!
Analytik – prdne a pomocí otevřeného ohně analyzuje množství hořících plynů v prde
Idealista – neprdí z prdele, ale z přesvědčení
Sentimentalista – prdne, ale uvažuje, zda by bylo lepší neprdět
Veselý – prdne a řekne: „Kdo prdí, zdraví si tvrdí“
Naivista – prdne a domnívá se, že uskutečnil něco velké
Mimóza – prdne a vyřkne „Ach“
Netrpezlivec – sotva si prdne a už se posere
Intelektuál – před proudem si vyžádá souhlas
Zmrd – po prde prohlásí: „uprdnul jsem, můžu?“
Egoista – prdne si pouze pro sebe
Matematik – prdí na základě jisté posloupnosti a limity
Drzoune – prdí i při sraní, aby byl co největší smrad
Nenápadník – ve společnosti prdí potichu
Diplomat – prdne si a řekne: „Kdo tam?“
Flegmatik – prdne sem, prdne tam, ve společnosti a zda sám
Opatrný realista – neprdí, když má sračku
Pesimista – ještě si neprdnul a už si myslí, že se posral
Přítel – prdne a zeptá se kamaráda: „Co jsi říkal?“
Důchodce – prdne si a řekne: „Za Rakouska-Uherska se prdelo lépe“
Byrokrat – prdne si a vyžádá si stvrzenku
Spáč – prdí zásadně ve spánku.
Univerzální – prdí, kudy chodí.
Optimista – prdne si a doufá, že to nikdo neslyšel
Manekýn – prdnenie doprovází různými tanečními kreacemi
Hazardér/Fatalista – prdne si i za cenu dosratí se
Lhář – tvrdí, že si v životě neprdnul.
Feťák – prdne si a dostane výbuch smíchu

Lingvistický význam slova „prd“

Slovo prd a jeho tvary má velký význam pro bohaté fondy Českého jazyka. Je vhodné synonymum pro více příliš dlouhých a kostrbatých vyjádření. Ku příkladu:
Vypustit plyn – “ ‚Uprdnul‚ jsem si, abych mohl být v kupé sám“
Znefunkčnit, zkazit se – „Je tu tma, asi ‚Prdla‘ žárovka
Nechat tak, vykašlat se na něco – „Nešlo to ani zprava, ani zleva, tak jsem na to ‚vyprdnul‘
Nic – “ ‚Prd‘ by se stalo, kdybych dnes nešel do školy“
Penda, rána – „Auto dostalo smyk, najednou ‚prd‘ a byly v sobě
Odmítnutí – „Však mi dnes pomůžeš s mytím nádobí? – Ale ‚Prd‘!
Neuspokojivý – „Koupil jsem si nový telefon, ten starý je již na ‚prd‘!

Typy zvuků prdů

 

Sportujete? Zásady pitného režimu, které byste měli znát

One Response

  1. Gadžo Lakatoš Bledy 22.4.2017

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..