Proč hladovění při hubnutí nefunguje?

Lidé často čerpají důležité informace z nesprávných kanálů, a tak si často myslí, že při hubnutí je třeba až drastické odmítání stravy. Pojďme společně zjistit, proč tomu tak není a jaký má daný postup rizika.

Právě riziky je dobré začít, jelikož v některých případech mohou být spojeny dokonce s trvalými následky. Jedná se sice o extrémní případy, ale existovat mnohou. Mezi běžné projevy, které tato dieta má, patří třeba podrážděnost, nedostatek energie, stejně jako i nepříjemné pocity vyvolané hladem, nebo i nevolnosti. To vše je přidružený efekt toho, že naše tělo nemá jídlo a tedy jak energii, tak hlavně potřebné živiny.

hubnuti

Z dlouhodobého hlediska toto hubnutí fungovat nemůže

I když během prvních dní můžete několik kilogramů zhubnout, jsou to především zásoby, které máte z předchozích dní v žaludku či ve střevech. Nijak intenzivně totiž k samotnému spalování tukových zásob nedochází. Je to srovnatelné s běžným tempem. Navíc takové hubnutí je z dlouhodobého hlediska zcela neudržitelné. A tak jakmile přestanete s dietou a začnete opět klasicky jíst, tělo začne ukládat. Proč? Aby doplnilo nejenom ztracené zásoby, ale aby se také připravilo na případnou další redukční kúru. Výsledek toho je to, že několik shozených kilogramů během pár dní zase naberete.

Zdravé hubnutí je založeno na přirozeném úbytku

Zůstaneme-li u hlavních negativních projevů dané metody, můžeme o ní říci třeba také to, že je nejenom dlouhodobě neúčinná, ale že může být spojena dokonce i s přibráním. Vždy jde však o jeden stejný postup popsaný výše, který je lidově nazývaný jako jo-jo efekt. I přesto je stále velké množství lidí, kteří raději hladoví, než aby vyzkoušeli správný dietní jídelníček. S tím je totiž spojeno zdravé hubnutí, které funguje na principu toho, že naše tělo odnaučíme ukládat a vytvářet tukové zásoby. Díky tomu je jídelníček na hubnutí spojený s přirozeným úbytkem hmotnosti.

Rate this post

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..