Pěstování zázvoru doma

Zázvor je elixír života, který je používán pro své účinky již staletí. Roste ve volné přírodě a proto se naskýtá otázka „Proč si ho tedy nevypěstujete sami a v bio kvalitě?“ Pěstování zázvoru doma je přece tak jednoduché…

Pěstování zázvoru doma

Pěstování zázvoru doma

Jak pěstovat zázvor – zázvor si sice víte koupit skoro v každém obchodě. Ale většinou se prodávají pouze suché kořeny. Pokud si chcete doma vypěstovat zázvor, tak si zakupte čerstvý zázvor na kterém je vidět malé výhonky (klíčky).

Pokud neseženete zázvor s klíčky, nevadí. Kupte si čerstvý zázvor a na několik týdnů (2-3) jej umístěte na chladné a tmavé místo (komora, spíž, sklep, sklad).

Po této době by měl vyklíčit. Tyto klíčky odeberte a zasypte do květináče (klíčky směrem na hor) se substrátem a rašelinou, kde má výživnou půdu pro uchycení se.

Zázvor zasypte tak, aby nebylo vidět výhonek. Květináč se zázvorem mějte na slunném a teplém místě, pozor však na přímé ostré slunce, aby nedošlo k „úpalu“.

Půdu udržujte stále vlhkou, ne mokrou! Vrchní část rostliny (nadzemní část) může vyrůst až do výšky 60-80 cm. Po několika měsících začne rostlina schnout.

Nebojte se, znamená to, že je kořen vyzrálý. Rostlinu vyjměte z půdy, část klidně zužitkujte a s částí opakujte proces pěstování.

Kam dál?

Už víte jak pěstovat zázvor, pokud jste se ještě ale nerozhodli pro jeho pěstování, přečtěte si jeho léčivé účinky, případně si prostudujte recepty ze zázvoru a to Vás jistě přijme ke pěstování nebo alespoň ke koupi zázvoru.

TIP od nás pro Vás – Zdravé doplnky stravy, superpotraviny a jídelníčky namíru zdarma? Zvolíte si typ jídelníčku (pro zdraví, na hubnutí), zadáte výšku, věk … a hned uvidíte svůj jídelníček na míru Zdarma a bez chytáků. „Chci svůj zdravý jídelníček“

Pěstování zázvoru doma

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..