10 zdravých důvodů proč mít vztah

10 zdravých důvodů proč mít vztah

Chcete-li žít déle, zamilujte se! Stabilní, láskyplné partnerství totiž přispívá nejen k šťastnému, ale i zdravému životu.

1. Záruka sladkých snů

Spát vedle osoby, kterou milujeme nám prý zaručuje mnohem větší relax a hlubší spánek, jako když jsme sami. Výjimkou jsou samozřejmě problémy vašeho partnera s chrápáním, náměsíčnosti nebo také s nespavostí, které mohou zhoršit problémy ve vztazích a páry se tak ocitají v začarovaném kruhu.

2. Láska bez infarktu

Hranice mezi vztahy a kardiovaskulárními problémy je opravdu tenká. Bolestivý rozchod může dokonce vyústit do něčeho, co se nazývá Syndromem zlomeného srdce. Jde o dočasné zvětšení srdečního svalu, s příznaky připomínajícími infarkt. Naopak, emoční a hmotná podpora a také jistota, kterou v sobě partneři nacházejí v partnerském vztahu snižuje riziko infarktu.

3. Romantika při vínku?

Večer při jedné sklenici vína uvolní smysly a navodí romantickou atmosféru. Víno zbavuje napětí, lépe po něm usnete a má i několik zdravých účinků. Karta se obrátí, pokud dojde ke konfliktům či dokonce rozchodu.

Čtěte: Proč se ženy vidí v zrcadle ošklivější?

Ranění zamilovanci mají tendenci svou bolest utápět v mnohem větším množství alkoholu. Častým důvodem je i nedostatek sexu. Vztahové problémy dohánějí lidi k nadměrné konzumaci alkoholu, ale ten pouze přilévá olej do ohně sporů.

4. Řešení pro deprese

Podle odborníků na psychické poruchy může být právě nový, lepší vztah tím nejúčinnějším lékem na zmírnění příznaků klinické deprese. V dnešní době je tato nemoc stále rozšířenější.

Čtěte: 10 tipů jak si jednoduše vylepšit náladu

Nejčastěji pramení právě z nešťastné, ztroskotané, neopětované či nefungující lásky. Studie říkají, že bez ohledu na osobní a rodinnou anamnézu žen, je až šestkrát větší pravděpodobnost, že podlehnou projevem depresí, pokud budou jejich muži nevěrní, případně se jim rozpadne manželství.

5. Vysoce zdravé milování

Vědecky dokázáno: Pravidelný pohlavní styk snižuje stres a zvyšuje blažené pocity. Žádná novinka, ale pokud patříte mezi ty, kterým je dopřáno, minimálně dobře se to čte zas a znova. Vědci dále tvrdí, že takový lidé navíc hlásí větší spokojenost ve vztahu a se svým životem obecně.

6. Objetím proti stresu

Nejen sex je prospěšný našemu zdraví. Stačí i obyčejné objetí, dotek ruky, nemluvě o líbání a vaše tělo zaplaví nekonečné množství endorfinů, které navíc zamilovaným pomáhají překonávat stres i úzkost. Podle studie univerzity v Severní Karolíně mají ženy po objetí výrazně nižší hladiny kortizolu – hormonu stresu.

7. Bez výkyvů tlaku

Věta „zvedl jsi mi tlak“ není žádnou metaforou. Naše půlky vám skutečně mohou nadělat vážné problémy s tlakem. Výsledky studie brighamskej univerzity říkají, že partneři v šťastných partnerských svazcích mají mnohem nižší tlak než single jedinci. Setrvávání v nezdravém vztahu způsobuje uvolňování hormonů stresu a rychlejší tlukot srdce. Tyto faktory mohou časem způsobit problémy s vysokým krevním tlakem, vyžadující ambulantní léčbu.

8. Delší život

Výzkumy se zaměřili i na lásku v souvislosti s rakovinnými onemocněními. V šťastném vztahu dokázali lidé přežít mnohem více let než ti, kterým osud lásku Nedopřej. Lékaři našli racionální vysvětlení tohoto poznání v osamělosti a stresu, které toto onemocnění a stav organismu výrazně zhoršují.

9. Více péče, více zdraví

Partneři o své i vzájemné zdraví dbají více než lidé, kteří jsou sami. Podle průzkumů ve větší míře žijí zdravěji, podporují se v návštěvách lékaře, preventivních prohlídkách a nepodceňují varovné signály svého těla.

10. Fit párek

Patříte mezi páry, které již ztratily potřebu zaujmout a přestali se o sebe starat? Sedíte doma u televize a přibíráte? Pokud ano, změňte to a budete šťastnější! Pokud ne, gratulujeme vám! Šťastné páry se navzájem motivují, aby žili zdravěji, pravidelně cvičili a hodnotnější se stravovali. Zdravý životní styl navíc přispívá ke kvalitnějšímu sexuálnímu životu.

Sledujte video: 10 rad jak zvládnout stres

10 zdravých důvodů proč mít vztah

3.3/5 - (3 votes)

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..