10 potravin, z nichž nehubneme, ale přibíráme: Nejvíce v oblasti břicha!

Ve snaze zdravě zhubnout a zbavit se přebytečných tukových polštářů za každou cenu si často stanovíme nesprávné stravování. Přestože se vyhýbáme kalorickým jídlům a myslíme si, že hubneme, opak je pravdou. Toto je 10 potravin, které nejsou takové „nevinné“, jak na pohled vypadají!

10 potravin, z nichž nehubneme, ale přibíráme

1. Rýžové suchary

Rýžové suchary zná nejeden z nás. Při neuváženém hubnutí je to první potravina, po které člověk sáhne. Rýže nebo kukuřice, ze které jsou tyto chlebíčky vyrobeny, je však upravena vysokým tlakem a má také vysoký glykemický index. Hladina cukru sice prudce stoupne, ale následně klesá a vyvolává v člověku hlad.

2. Rybí salát v jogurtu

Ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, ale rozhodně ne ty, které najdete v kelímku s majonézou. Dokonce ani náhradní řešení rybího salátu v jogurtu, který se jeví jako nízkotučný, vám nezajišťuje méně kalorií. Paradoxem je, že někdy jich najdete ve složení více než u salátu s majonézou.

3. Kukuřičné cereálie

Jednou z nejčastějších chyb a nevědomostí jsou právě cereálie. Klasické neochucené ovesné vločky nedokáží nahradit žádné „moderní“ fitness cereálie nebo kukuřičné lupínky. Všechny jsou pražené na oleji nebo je škrobové zrno narušené vysokým tlakem. Výsledný efekt je sice stoupání hladiny cukru, ale i rychlý pokles a pocit neovladatelného hladu. Tělo si pak více tuků ukládá, namísto toho, aby je spalovalo.

4. Dietní masné výrobky

Masné výrobky, šunka nebo salám jsou často spojovány s označením „dietní“. To však ještě nezaručuje, že i takové ve skutečnosti jsou. Opět je důležité dívat se na složení těchto potravin a podíl masa, konzervačních látek, či speciálních dochucovadel. Velmi důležitý je podíl soli. Čím víc jí je, tím více se v našem těle zadržuje voda. Nejenže z toho přibíráme v oblasti břicha, ale dlouhodobě se to odrazí i na našem zdraví.

5. Tvrdý sýr nebo tavený sýr

Aromatické a chutné, i takové jsou sýry. Dodávají nám sice vápník, ale stejně i tuky. Tvrdé sýry nemají dostatek vody, a tak se z nich tloustne mnohem více, než z těch, které ho mají. Největší hrozbou je tavený sýr, do kterého se přidává množství soli, konzervačních látek, či škodlivých éček. Se sýrem tedy nemá ve skutečnosti nic společného a tuky, které obsahuje, jsou rozpustné až při velmi vysoké teplotě.

6. Sušené ovoce

Říká se, že sušené ovoce pomáhá na hubnutí. Ve skutečnosti takové sušené hrušky mají v sobě až 62% cukru, rozinky mají 59% cukru, meruňky 53%, fíky 48% cukru a švestky mají také cukr, a to 38%. To ovoce, které má více než 50% cukru je opravdu ve velkém množství až škodlivé.

7. Ovocné jogurty

Jíst k snídani jogurt není nic špatného. Nízkotučné nebo polotučné bílé jogurty s kyselou příchutí jsou jistým způsobem „dietní“. To ale neplatí o ochucených jogurtech. Na etiketách často najdeme něco jako 0,1% tuku, ale ve skutečnosti obsahují hodně cukru (až dvojnásobek a více oproti bílému jogurtu).

8. Ovocný džus

Pokud se neumíte vzdát sladkého pití, soustřeďte se na ovocné džusy a dejte jim přednost před kalorickými a nezdravými limonádami. Ovocný džus je jeden z těch, do kterých se vyplatí investovat. Pokud nepijete 100% šťávu z ovoce, riskujete také zdraví. Do mnoha „jakože“ ovocných džusů se přidávají konzervační látky a dochucovadla, které se pravému ovocnému džusu chtějí jen podobat. I 100% šťáva z ovoce však obsahuje fruktózu a z té se tloustne. Pijte ho proto buď ráno, nebo si jej jednoduše sami zřeďte s vodou.

9. Ovoce v konzervě

Žít zdravěji znamená sáhnout po darech přírody, mezi které rozhodně patří ovoce. Darmo však hledáte jahody v zimě nebo ovoce z konzervy. Má v sobě až 22% cukru, což je ve srovnání s ovocným džusem až dvojnásobek.

10. Sušenky

Sladké pečivo v podobě na pohled „neškodných“ sušenek je skvělou náhradou za jídlo, pokud máte hlad a nic jiného nemáte po ruce. Tyto sušenky obsahují množství bílé mouky, fruktózy a tuku. Pokud tuto energii následně nespálíte, ukládá se velmi rafinovaně v podobě tuků.

TIP: Chcete skutečně trvale zhubnout? Poraďte se s odborníky. Stačí jenom vyplnit formulář

Líbil se vám článek, sdílejte ho

Rate this post

Add Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..